Fit-Barf Sensitive Zobrazit větší

Fit-Barf Sensitive

Nový produkt

cdVet Fit-BARF Sensitive je doplněk výživy ze zeleniny a bylin, bohatý mj. na minerály a vitamíny. Je bez lepku, s inulinem, vhodný i pro citlivé psy a kočky. Nahradí dávku zeleniny při krmení BARFem, zpestří doma připravovanou stravu. Bez chemie.

Více informací

240 Kč s DPH

 • cdVet Fit-BARF Sensitive je přírodní doplněk výživy ze zeleniny (topinambur, řepa, mrkev), ze semínek lnu a černuchy damašské, z kvasnic, klíčků a z cdVet bylin (kopřiva, bříza, ostropestřec, smetanka), který optimálně doplňuje každý druh výživy (hotová, syrová, vařená) o vitamíny skupin A,E,B, esenciální mastné kyseliny a o balastní látky (důležité pro kondici a očistu střev). Moderní koncept této nové receptury podporuje látkovou výměnu a trávení, což zjednodušuje zaopatření organizmu a tím zdravou výživu. Zejména při krmení syrovým masem (BARF) usnadňuje Fit BARF Sensitive obtížné a časově náročné opatřování a dávkování rozličných doplňků výživy (semínka, oleje, mořské řasy, kvasnice, klíčky, byliny, med apod.), tak jako zeleniny. Dietetické vlastnosti receptury Fit-BARF Sensitive oceníme také při tvorbě dietního plánu pro redukční dietu, při potížích se slinivkou břišní, při cukrovce a ostatních poruchách látkové výměny. Fit-BARF Sensitive je zdravý doplněk cdVet programu (protože bez obilovin), který při pravidelném přikrmování (3 až 5 krát týdně) přináší do jídelníčku kromě vítaného zpestření také potřebnou vyváženost. Zelenina pro Fit BARF Sensitive je pro zachování enzymů a vitamínů sušena při teplotě 40 °C. Fit-BARF Sensitive v kombinaci s Micro Mineralem tvoří dobrou bázi pro optimální zaopatření organizmu (obzvláště při syrové výživě BARF). Balení v plastové dóze s víkem.

   

  Složení cdVetFit-BARF Sensitive:

  Topinambur hlíznatý, červená řepa, mrkev (karotka), lněná semínka, pivovarské kvasnice, semena z černuchy damašské, sladové klíčky, směs cdVet bylin: kopřiva (listy), bříza (listy), ostropestřec mariánský (listy), listy a kořeny ze smetanky lékařské (pampeliška).

  Krmné doporučení cdVetFit-BARF Sensitive:

  Hmotnostní poměr podávané čerstvé zeleniny (ovoce) při syrové nebo vařené výživě tvoří 10 až 25 procent (při krmení suchým krmivem je hmotnostní poměr syrové zeleniny 30 až 50 procent). cdVet Fit-BARF Sensitive podáváme (protože je sušený) v množství, které odpovídá 10 až 15-ti procentům obvyklého podílu syrové zeleniny nebo ovoce v krmné denní dávce:

  Kočka a malý pes do 10 kg: ……….… 1 až 2 polévkové lžíce denně (cca 3 až 6 gramů)
  Střední pes 10 až 30 kg: ….............… 2 až 4 polévkové lžíce denně (cca 6 až 12 gramů)
  Velký pes nad 30 kg: ……………….... 4 až 6 polévkových lžic denně (cca 12 až 18 gramů)

  Jedna (zarovnaná) polévková lžíce odpovídá hmotnosti cca 3 gramy cdVet Fit-BARF Sensitivu).

   

  Topinambur v doplňku výživy cdVetFit-BARF Sensitive

  Topinambur hlíznatý, který je součástí receptury cdVet Fit-BARF Sensitive, pochází od indiánů ze Severní Ameriky, odkud byl začátkem sedmnáctého století převezen do Francie. Tam se rozšířil a pěstuje se zde jako potravina dodnes. U nás v současné době Topinambur není příliš rozšířený a znám byl dříve jako "židovské brambory“; lidová léčitelská moudrost praví: „Topinambur je diabetická brambora vhodná při žaludečních vředech a při potížích s játry a žlučníkem“.

  Topinambur hlíznatý je rostlina dorůstající do výšky tří metrů a na stonku s velkými listy má žluté květy. Jako potravina nebo krmivo se pěstuje pro hlízy podobné bramborám, které mají nasládlou chuť. Topinambur je mimořádně bohatý na vitamíny, minerální látky, stopové prvky a obzvláště přínosný je pro svůj vysoký obsah kalia (460 mg na 100 g), magnesia, kalcia, síry, kyseliny křemičité, železa a fosforu.
  Dále obsahuje například: karoten, vitamíny B1, B2, B6, kyselinu nikotinovou, vitamin C, D, biotin a jeho cukry (ovocný a hroznový - jsou ve složení podobném jako je ve včelím medu). Významnou zásluhu na dietetické receptuře tohoto zdařilého doplňku výživy Fit-BARF Sensitive však má především prebiotický Inulin, který je ve velkém množství v Topinamburu obsažen.

  Inulin v Topinamburu

  Inulin je polysacharid, který v buňkách hvězdicovitých rostlin slouží jako zásobní látka pro případ nedostatku. V tenkém střevě je inulin nestravitelný (chová se jako rozpustná vláknina), zatímco v tlustém střevě působí s prebiotickým efektem pozitivně na bakteriální mikroflóru (bifidobakterie jsou posilovány a hnilobné bakterie odbourávány). Inulin tak ve střevě podporuje lepší příjem minerálií a pozorován byl také jeho pozitivní vliv na tvorbu a zhodnocení esenciálních mastných kyselin. Protože nasládlý inulin na rozdíl od cukru není stravitelný, tak nezvyšuje hladinu krevního cukru a kromě snižování pocitu hladu se výborně osvědčil při cukrovce (Diabetes Mellitus) a ostatních poruchách látkové výměny.

   

   

 • Napsat recenzi

  Fit-Barf Sensitive

  Fit-Barf Sensitive

  cdVet Fit-BARF Sensitive je doplněk výživy ze zeleniny a bylin, bohatý mj. na minerály a vitamíny. Je bez lepku, s inulinem, vhodný i pro citlivé psy a kočky. Nahradí dávku zeleniny při krmení BARFem, zpestří doma připravovanou stravu. Bez chemie.